Şeytan Tüyü-Julie James || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Julie James

Orjinal Adı: Something About You
Seri Adı: FBI/US Attorney #1
Çeviren: Süreyya Çalıkoğlu
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Kitap Türü: Aşk, Romantik, Macera
Yayınlandığı Yıl: 2015
Sayfa Sayısı: 470
ARKA KAPAK
Kader iki azılı düşmanı birbirlerinin kollarına atarsa…
Savcı yardımcısı Cameron Lynde, Chicago'da gizli kaçamaklar yapan onlarca senatörün tuttuğu onlarca otel odasının arasından, vahşice bir sevişmenin tuhaf bir cinayetle sonuçlandığı 1308 numaralı odanın yanındakini seçer. Ve Illinois'deki, bu özel davada görevlendirilebilecek onlarca FBI ajanının arasından, Özel Ajan Jack Pallas görevlendirilir. Özel Ajan Jack Pallas yıllar önce, beceriksizliği yüzünden kariyerini mahvettiği gerekçesiyle, savcı yardımcısı Cameron Lynde'i ulusal televizyonda rezil eden Jack Pallas'ın ta kendisidir.
…elbette ortalık birbirine girer.
Cameron Lynde'le birlikte çalışmak mı? Şaka mı yapıyorlar? Jack bunun belki de, yıllar önce Cameron yüzünden Chicago'dan sürüldüğü ve nihayet bu yıl geri geldiği için, kötü bir hoş geldin şakası olduğunu umuyor. Fakat fena halde yanılıyor. 
"Julie James bir harika! Kendinizi sesli gülmekten alamayacak ve size ait bir FBI ajanınızın olmasını isteyeceksiniz!"
-New York Times'ın en çok satan yazarlarından Sandra Hill-
(Tanıtım Bülteni)
Selam millet ben geldim :) Hazır elim değmişken bugün birkaç yorum girmeye iyetlendim. Umarım başarabilirim :)
Son dönemde okuyup yorumlamaya fırsat bulamadığım kitaplardan ilki Ephesus Yayınları etiketiyle okurla buluşan Şeytan Tüyü...
Hemen yoruma geçelim:
Bazen evrenin şaka, kaderinse tesadüf anlayışı sizinkine pek de benzemeyebilir!!!
İşte Cameron'ın, yeni onarımdan geçen parkeleri yüzünden evine gidemediğinde; kalmak için seçtiği otelde başına gelenler tam da bu sözü doğrular nitelikte.
Gece boyunca yan odadaki çiftin gürültüsüne maruz kalmanın ardından başına gelenler kızımızın asla ve asla tahmin edemeyeceği türden. Öyle ya, siz ateşli bir geceye kulak misafiri olduğunuzu sanırken, aslında bir cinayete tanıklık ettiğinizi bilseniz?
Durun baştan alayım :) Karışık oldu farkındayım :)
Cameron, yan odasından gelen gürültülere daha fazla dayanamayıp otel güvenliğini aradığında ve merakına yenilip kapı deliğinden baktığında, olan bitenin çok da farkında değil. Ta ki güvenlik gelip, yan odaya girene dek.
Genç kadının yan odasında dehşet verici bir cinayet işlenmiştir. Bölge federal savcı yardımcılarından biri olan kızımız, kendini bu olayın ortasında bulduğunda son derece yorgun ve de gergindir. Öyle ya, kırk yılın başında dinlenmek istemiş, onda da bir cinayetin ortasında bulmuştur kendini.
Ama kaderin sürpriz anlayışı bununla sınırlı kalmaz. Cameron, olaya atanan federal ajanla karşılaştığında evrenin ilginç şaka anlayışıyla yüzleşmek zorunda kalır. JACK...
Gelin biraz da onunla tanışalım.
Jack, 3 yıl önce Jack'in gizli ajan olarak karıştığı bir dizi olayın dava açma sürecinde birlikte çalışan ikilimiz, olayların istedikleri gibi gitmemesi sonucu ilginç bir halde bulur kendilerini. Öyle ki Jack'in sinirden gözü döner ve kameraların önünde Cameron'a bir takım 'CİNSİYETCİ' ithamları olur. Bu kısa nutuk oğlumuzun Nebaska'ya sürülmesine neden olur. Ve işte 3 yıl sonra, Jack nihayet geri dönmüşken; ilk görevinde yeniden Cameron'la karşılaşır. ÜStelik Cameron bu kez, koruması gereken gizli tanığıdır.
Olaylar kısaca böyle... Güzel bir polis-suçlu kovalamacası okuyorsunuz aslında ama bu kovalamaca ikilinin romantizminin ve birbirini doğru anlama serüveninin gölgesinde kalıyor.
3 yıl önce olanlar, yanlış anlaşılmalar ve en önemlisi birbiriyle olan şanslarının heba olması bakalım telafi edilebilecek mi?
Ve en önemlisi Jack, Cameron'ı korurken kalbini de koruyabilecek mi?
Son dönemde okuduğum en sürükleyici ve güzel romanlardan biriydi Şeytan Tüyü. Hafif ve sürükleyici bir anlatımla, okuru hiç sıkmadan keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.
Yazarın tarzını Linda Howard ve Sandra Brown'a benzettiğimi söylemeliyim. Aynı şekilde Julie Garwood'un günümüz kitaplarındaki tat da vardı. Bu kitapların hepsini severek okumuşken Şeytan Tüyü'nü sevmemiş olmam düşünülemez haliyle.
Kitap, son dönemki Ephesus geleneğine uyarak ciltli baskısıyla okur karşısına çıktı. Orjinal kapak güzel olmanın yanında bir parça cüretkar da malumunuz. Böyle durumlarda ciltli baskı hayat kurtarıyor :) Kapağı sıyırıp pembe cildi dışarıda güvenle taşıyabilirsiniz :)
Velhasıl-ı kelam benim kitaba puanım 8...

Keyifli okumalar :)


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI