Teklif-Emily Snow || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Emily Snow
Orjinal Adı: Devoured
Seri Adı: Devoured #1
Çeviren: Gülfem Çırak
Yayınevi: Novella Yayınları
Kitap Türü: Aşk, Yetişkin Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2015
Sayfa Sayısı:  304
ARKA KAPAK
Sienna'nın hayatında düzgün giden tek şey... Durun bir dakika böyle bir şey yok. Bir film kostümcüsü olan Sienna işten kovulmak üzeredir, ailesiyle arası iyi değildir ve aşk hayatı da bir kaplumbağa kadar hareketlidir. Sienna bir gün çok sevdiği büyükannesinin evine haciz geldiğini ve evin yeni sahibinin tahliye sürecini başlattığını öğrenir. Hemen büyükannesinin yanına gider ve karşısında hayatta karşılaşmak istediği en son kişiyi bulur: milyoner rock yıldızı, Lucas Wolfe!
İki yıl önce Wolfe'la korkunç bir gece geçiren Sienna onu karşısında bulunca hem şaşırır hem de sinirlenir, üstelik aralarındaki çekim de tüm ateşiyle devam etmektedir. Wolfe ise Sienna'yı elde etmek için her şeyi yapabilecek durumdadır. Ve bir teklif her şeyi değiştirir.
"Lucas ve Sienna inanılmaz bir çift. Aralarındaki gerilim hiç azalmıyor. Onların tepetaklak olmasını dört gözle bekliyorum."
-KC Book Girl-
"Teklif için tek bir kelime söyleyebilirim: SON! Özellikle benim için muhteşem bir sonla bitiyor, bu yıl okuduğum en iyi kitap."
-This Bookish Endeavor-
"Lucas Wolfe sizi altüst edecek kötü çocuklardan biri. Emily Snow okuyucuyu ilk sayfadan itibaren ele geçiren ve sonuna kadar asla bırakmayan, muhteşem bir hikâye anlatıyor."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese selamlar,
Yoğun geçen birkaç haftanın ardından henüz rahatlayamasam da okuduğum bazı kitapların yorumlarını fırsat buldukça girmek istiyorum. Bu kitaplara en son okuduğum Teklif'le başlamak istedim. Malumunuz Teklif Novella Yayınları'nın okurla buluşturduğu son kitaplardan. Yazarın ise yayınevinden çıkan  ikinci kitabı.
Hemen önce konusundan bahsedeyim:
Sienna kardeşini, ondan gelen peş peşe aramaların pek hayra alamet olamayacağını bilecek kadar iyi tanıyordur. Nitekim aramalara geri döndüğünde kardeşi hemen eve dönmesini söyler; çünkü büyükannelerinin onlara ihtiyacı vardır.
Çevresindeki herkese karşı itaatkar bir tutum sergileyen ve hiçbir zaman hakkını aramayan kızımızın en yumuşak yanlarından biri büyükannesi olunca, Sienna patronunu kızdırmayı göze alarak izne ayrılır ve büyükannesinin evine doğru yola koyulur.
Eve vardığında iki gerçekle birden yüzleşmek zorundadır: Bunlardan ilki büyükannesinin iki hafta içinde evini kaybedeceği gerçeğidir. Diğeri ise evi sahip alanın Sienna'nın korkulu rüyası Lucas Wolfe oluşu...
Lucas kim mi? İki yıl önce Sienna'nın kostüm sorumlusu olarak çalıştığı bir klip çekiminde tanıştığı ünlü bir rockçı. Çekimler süresince yakınlaşan ikili arasındaki her şey Lucas Sienna'yı evinden kovana kadar iyi gider; ama sonra... Lucas Sienna için bahsi açılmaması gereken insanlar sıralamasına annesinden sonra adını yazdırıverir. Evet, buradan anlayacağınız üzere kızımızın anne sorunları da var. ama bunun nedenini siz kendiniz keşfedin :)
Nerede kalmıştık? Sienna evi alanın Lucas olduğunu öğrendiğinde ve Lucas da kızı yeniden karşısında bulduğunda işler bir parça değişiverir. Şöyle ki Lucas Sienna'ya on gün yanında çalışması karşılığında evi büyükannesine iade edeceğini söyler. Böylece kızımız kendini Lucas'ın geçici asistanı olarak bulur.
Ve tabi olaylar da bundan sonra gerçekleşir...
Aralarındaki çekimi inkar edemeyen ikilinin aşması gereken sorunlar vardır. Bunların başında da Sam gerçeği geliyor, ki size Sam'in kim olduğunu söylemeye niyetim yok :)
Devamını merak edenler kitabı okuyabilirler, hatta bence kesin okusunlar.
Teklif, Emily Snow'dan okuduğum ilk kitaptı ve yazarın tarzını çok sevdiğimi söylemek isterim.
Müzisyenlerin o renkli ve uçuk dünyasının çok da göze batırılıp okuru irite ettiğini düşünmüyorum. Aksine Lucas'ın müzisyen kimliğinden sadece aralarındaki ilişkiye katkısı olacak kadar bahsedilmişti. Lucas'ın gelgitleri okurken bir parça sinir bozsa da yazarın nedenlerine yaptığı atıf da okumayı sürekli ve etkili kılıyor. Kitabın bir seriye dahil olduğunu da hemen belirteyim. Bu da demek oluyor ki bitmiş bir son yok kitapta. Ve ben ikinci kitabı sabırsızlıkla beklemekteyim :)
Bu da kapağın orijinal hali...
Hadi itiraf edeyim ben bu görselin tercih edilmemesine sevindim. Çünkü kapağın atıf yaptığı kadar erotik bir kitap değil. 
Çevirisi güzel ve akıcıydı, birkaç yerde harf hatası vardı; ama çok göze battığı söylenemez. Yani okumak için kafa dağıtacak, akıcı ve eğlenceli bir kitap arayışında iseniz Teklif'i öneririm. 

Keyifli okumalar...Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI