Okuma Etkinliği || Gençlik Hatırası-Ece Altınkaya || Ön Okuma

Kitabın Yazarı: Ece Altınkaya
Yayınevi: Postiga Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2015
Sayfa Sayısı: 464
ARKA KAPAK


Sana Ateş Böceği ve Peri Kızının hikâyesini anlatmamı ister misin?
Masum bir masalın içinde çok sevmişlerdi, Peri Kızı ve Ateş Böceği…Birbirlerine bir kalp atımı kadar yakın olup, okyanus aşırı kadar uzakken. Yeryüzünde, insanlık tarihi kadar eski, yeri göğü yakacak kadar heyecan verici; ey AŞK!
Ve yaşamaya devam ettikçe, o da bizimle birlikte var olacak. Çocuk yaşlarımın sonu genç kızlığımın başıydı. Başımda kavak yellerinin estiği, rüya gibi yıllardı. Henüz lisedeydim. Ve kalp kırıklığından henüz bihaberdim. Bir gün okulun çıkışına o geldi. Adı Ateş'ti. Adı gibi yakıp kavuran koyu renk bakışları, asi tavırları ve tavırlarına inat gülümsediğinde amansızca ortaya çıkan can yakan gamzeleri vardı. Ansızın gelmiş ve benim tekdüze çarpan yüreğimi alıp kendi yörüngesine fırlatmıştı. Ateş çenemden tutarak başımı tekrardan kendisine doğru kaldırmıştı. Güven veren ve ışıldayan bir gülümsemeyle bana bakmış "Ve eğer senin için kokum, biraz olsun senden bana esen ve beni serseme çeviren kokun gibiyse, şu zavallı kalbim mutuluktan çıldırabilir…"' demişti. Kocaman açılmış gözlerimle ona bakmıştım.
"Ben nasıl kokuyorum ki?
"Aşk gibi…"
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar :) Biz yine 6 kız toplandık, yeni bir okuma etkinliğine başladık. Laf aramızda her seferinde aldığımız keyif paha biçilemez :) 
Sevgili Masum İnciler, Okur Yazar, Ejderin Kütüphanesi, Romantik Optik, Kitap Meltemi ve bendeniz... Hepimizi aklınızda tutun bence :))
Bu seferki konuğumuz sevgili Ece Altınkaya'nın ilk kitabı Gençlik Hatırası...

Sizleri bugün kitapla tanıştırmak ve iki bölümden oluşan ön okumayı paylaşmak benim görevim :)
Umarım keyif alırsınız...


Çekiliş için bizi izlemeye devam edin...
Keyifli okumalarınız olsun :)


2 yorum :

  1. Ya ama o ön okuma ne de çabuk bitti böyle yazarımızın ellerine sağlık
    Tamamını okumadan rahata eremeyeceğim sanırım

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI