Cambaz-Burcu Demet || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Burcu Demet
Yayınevi: Postiga Yayınları

Kitap Türü: Aşk , Romantik Komedi
Yayınlandığı Yıl: 2015 
Sayfa Sayısı: 400
ARKA KAPAK 

Hükmen mağlup bir evliliğe gizli, büyük bir aşk…
Gecem ve Aktan'ın büyük bir iddiayla değişen hayatını okurken, hem kendini sürekli inkâr eden büyük bir aşka kapılacak hem de âşıkların düştüğü akıl almaz durumlara güleceksiniz.
Sürükleyici kaleminin gücünü kısa zamanda birçok baskı yapan Sahra adlı ilk kitabıyla binlerce okuruna hissettiren Burcu Demet'ten tanıdık kahramanlarla yepyeni bir macera!
Tutkulu bir aşkın kavurduğu Aktan'ın, imkânsıza; Gecem'e olan ısrarı, sonunda her ikisini de vazgeçemeyecekleri bir yolculuğa sürükler. Kahramanlarımız, tüm güçleriyle birbirlerine doğru çekilmeye ne kadar direnebilirler? Mutluluğa doğru sadece umutla değil, aynı zamanda büyük bir inatla koşarken birbirlerine karşı sürekli bir savaşı nasıl sürdürebilirler?
"Bazen, her şeye rağmen yumuşadığını hissediyordu Gecem. O fark etmediği zamanlarda, onu izlerken, o küçük kız oluveriyordu yine. Onun tarafından sevilmeyi hayal ediyordu için için. Ve her seferinde hızla uyanıyordu bu rüyadan. Aktan sevmezdi, onu sevemezdi."
(Tanıtım Bülteninden)

Efendim şu günlerde raflarda yerini alıp okuyucuyla buluşan Burcu Demet'in ikinci kitabı Cambaz bugünkü konuğum. Aslında kitap yorumu günlerdir taslaklarda yayınlanmayı bekliyor; çünkü kitabın turunun bitmesini bekledim :) Neyse lafı çok fazla uzatmadan hemen yoruma geçiyorum :
İlk kitabı Sahra'nın aksine bu kez bir romantik komediyle karşımızda Burcu Demet!
Kitaba geçmeden önce ufacık bir not geçeyim :) Forum okuru olmanın en büyük artılarından biri işte bu, kurgu kitap olduğunda siz zaten okumuş, tadını almış, keyfine varmış olursunuz :P
Şaka bir yana benim okuduğum ilk Burcu Demet kurgularından biri Cambaz'dı ve yazarın romantik komedideki ustalığı acayip takdirimi kazanmıştı.
Hımm, şimdi kitaba geçebilirim :)
İnat uğruna evlenilir mi? Kitabın sloganı bu!!! Eğer isminiz Gecem ya da Aktan'sa ve inat bu ikisi arasındaysa elbette evlenilir!
Gecem ve Aktan, kedi ve köpeği kanka çıkaracak kadar birbirinden haz etmeyen - ya da öyle görünen- iki inatçı keçi. Aynı arkadaş grubunun içinde, haliyle birbiriyle sıkça vakit geçiren iki insan için bu oldukça zor bir durum. Ve bir de geçmişte kısa süreli bir ilişkileri olduğu düşünülürse...
Ah, bir de aile dostu oldukları detayı var ki bunu atlayamam; zira, Neri ve Saliha'nın hatırı kalır :)

İşte yine bir arkadaş toplantısında ortaya atılan saçma sapan bir fikri -Ya siz gidip evlensenize!!! fikri- inatla gerçekliyor bu ikili. Tabi işin içinde Aktan'ın tilki gibi kurnazlığı yok değil. Ama durun, Aktan ne denli kurnaz olursa olsun evdeki hesap asla çarşıdakine uymaz. Hele söz konusu Gecem'se asla uymaz :)
İşin içine ailelerin girmesiyle bu yalancı evlilik öyle bir hale dönüşür ki yalan nerede bitip gerçek nerede başlıyor ikisi de bilemez... Vee... Ve'si kitapta :) Okuyup da öğrenin bir zahmet :)

Size şu kadarını söyleyeyim; Kızıl Cadı Gecem'e, Abaza Aktan'a, tipik Türk annesi Neri ve Saliha'ya, her birini arkadaşlarınızdan biri gibi göreceğiniz grup üyelerine, hatta ve hatta falcı Beyaz Teyze'ye bayılacaksınız. Okuduğunuz her satırdan ayrı bir keyif alacaksınız :)

Yani diyorum ki ben bu kitaba 9 verdim :)

Keyifli okumalarınız olsun :)


1 yorum :

  1. Siparişi bugün verdim elime geçer geçmez okuyacağım :))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI