Aşk Çok Yakında-Susan Elizabeth Phillips || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Susan Elizabeth Phillips
Orjinal Adı: Match Me If You Can
Seri Adı: Chicago Stars Serisi #6
Çeviren: Sevinç Seyla Tezcan 
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk, Yetişkin Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 432
ARKA KAPAK 
Annabelle'in bir türlü sonuca bağlayamadığı işleri, bozduğu nişanı yüzünden özel hayatı, hatta saçları bile darmadağınıktır! Ama bu durum değişmek üzeredir çünkü büyükannesinin çöpçatanlık işini devralmıştır. Tek yapması gereken şehrin en yakışıklı menajerini müşterisi yapıp kısa sürede en meşhur çöpçatan olmaktır.
Peki zengin, ateşli ve muhteşem spor menajeri Heath Champion neden bir çöpçatana ihtiyaç duymuştur? Özellikle de söz konusu çöpçatan Annabelle Granger gibi kızıl saçlı bir baş belasıysa. Annabelle eğlenceli ve ilgi çekicidir ama Heath mükemmel eşin peşindedir. Ve sıradışı bir eş için sıradışı bir çöpçatana ihtiyacı vardır!
Kısa süre içinde Şikago'daki herkesin kafasında aynı soru belirir: Kararlı çöpçatan, en iyi müşterisini memnun etmek için her şeyi yapacağına söz verdiğinde, gerçekten de her şeyi mi kastetmiştir? 
(Tanıtım Bülteninden)
Bütün kitaplarını büyük bir merak ve özlemle beklediğim nadir yazarlardan biri Susan Elizabeth Phillips.  Ve elbette yazarın ünlü serisi Chicago Stars Serisi... Bu seri daha ilk kitabı Aşkta İlk Çeyrek'le çalmıştı kalbimi. Ve her devam kitabı birbirinden güzel ve eğlenceliydi.
SEP'in takdir ettiğim en büyük özelliklerinden biri kuşkusuz güçlü ve ne istediğinden emin kadın karakterleri. Yazar muhteşem bir şekilde kurgularını öyle azimli ve sevilesi kadın karakterlerle taçlandırıyor ki onları sevmemek mümkün değil. İşte o karakterlerden biri de Annabelle. Annabelle serinin 5. kitabından anımsayacağınız Molly'nin arkadaşı. Hayatı annesine göre tam bir başarısızlık örneği olan, birer başarı abidesi olan aile bireylerinin yanında her daim kötü hisseden Annabelle büyükannesinin ölümüyle devraldığı çöpçatanlık işini kotarmak zorundadır. Herkese en başta da kendine başarabileceğini ispatlamak isteyen genç kadının imdadına tam da bu noktada Molly yetişir ve genç kadını kocası Kevin'ın başarılı menajeri Heath'e yönlendirir. Heath hayatını kendi planına göre yaşayan başarılı ve hırslı bir adamdır. Zorlu geçen bir çocukluğun ardından başladığı noktaya dönmeye asla ve kata niyeti yoktur. Ve yeni planı da evlenmektir. Tabi yoğun temposunda uygun eşi aramak için ayırabileceği kısıtlı vakti olduğundan bu işi çöpçatan şirketine devretmiştir genç adam. Halihazırda anlaştığı başarılı ve prestijli bir şirket varken Molly'nin ısrarıyla Annabelle ile de çalışmak zorunda kalır. Ve işte kitap tam da  o noktadan sonra başlıyor...

Annabelle Heath'a uygun bir eş bulmayı öyle bir saplantı haline dönüştürüyor ki bu uğurda yapamayacağı şey yok. Ve Heath... Kariyerin başından beri  Stars'ın güzel patronu Phoebe ile arasını düzeltememiş aksine nefretini kazanmışken, Annabelle'nın Phoebe ve Molly ile olan dostluğunu kullanmakta bir zarar görmüyor genç adam. Kendisine uygun eşi Annabelle'nin şirketinden bulamayacağına neredeyse eminken, genç kadına yeni bir anlaşmayla geliyor. Eş görüşmelerinde bir nevi danışman sıfatıyla bulunan Annabelle'nın böylelikle Heath'ı gözlemleyecek epey vakti oluyor. Ve Heath bir yandan sinsice Phoebe'a yaklaşmak için Annabelle'yi kullanırken  paylaştıkları zaman dilimi artıyor ve haliyle aralarında da uygunsuz bir yakınlaşmanın oluşması kaçınılmaz oluyor. Bakalım Heath uygun eşi seçerken başına sardığı bu püsküllü belayla tam olarak ne yapacak :) Okuyun ve kendiniz  keşfedin!!!

Bu arada serinin bir de iki yardımcı karakteri var ki onları okumak da ayrı zevkti. Heath'ın anlaştığı başarılı çöpçatanlık şirketinin sahibi Portia ve Heath'ın şoförü Bodie'nin tutkulu oyunu okuyanı cezbediyor resmen. Okuduğum her satırdan zevk aldım.
Veee...
Bir önceki kitap Ah Şu Kalbim'den anımsayacağımız karakterlerle de süslenmiş kitap dediğim gibi. Yine sık sık Phoebe, Dan, Molly, Kevin ve Molly ile Kevin'ın kızları Pippi'yi satırlara konuk etmiş. Pippi'nin kurnaz haşarılığına bayıldım okurken. Heath'ın cep telefonlarına yazık oldu diyeyim gerisini siz anlayın :)
Serinin yabancı edisyonları böyle...
Haliyle Türkiye kapağını beğendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim. 
Veee bir önceki kitapta dilimizi yakan çeviri, bu kitapta Sevinç Seyla Tezcan'ın başarılı dokunuşuyla  okuma sürecine zevk katıyor. Umarım serinin 7. kitabı için fazla beklemeyiz :) Bu arada 7. kitap bu kitabın haşarı çocuğu Dean'ın hikayesi... 
Ah çok konuştum farkındayım. 
Demem o ki, hala SEP'le tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz benden söylemesi.
Kitaba puanım 9...
Keyifli okumalarınız olsun :)


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI