Ey Aşk, Evliliğe Hazır Mısın?-Cindi Madsen || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Cindi Madsen

Orjinal Adı: Ready to Wed
Çeviren: Şebnem Özcan
Yayınevi: Novella Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk, Romantik Komedi
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 368
ARKA KAPAK 

Dakota Halifax, mutluluğa giden yolda insanlara rehberlik eden ünlü ve başarılı bir düğün organizatörüdür. Kendi düğün töreni de şu ana kadar yapılanların en mükemmel örneklerinden biri olacaktı.Tabii nişanlısı Grant evlenmekten son anda vazgeçmeseydi.
Genç kadın yaşadığı hayal kırıklığıyla baş etmeye çalışırken, yıllar sonra çocukluk arkadaşı Brendan'la yolları kesişir. Belki de aşk, karşısına Brendan'ı çıkararak ona yeniden göz kırpıyordur. Ancak nişanlısının tekrar ortaya çıkması kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
İkisi arasında tercih yapmak zorunda kalan Dakota yola kiminle devam etmeli dersiniz?
"Gerçek aşkın gidişatı hiçbir zaman pürüzsüz değildir."
-William Shakespeare-
"Mizahi yönü kuvvetli, eğlenceli ve son derece romantik bir hikâye."
-Romantic Times-
"Okurken kimi zaman Dakota'nın yerinde olmak istemezdim diyeceksiniz ama çoğu zaman da onun yerine geçmek isteyeceksiniz."
-Amazon-
"Evliliğe ve aşka dair samimi ve bir o kadar gerçekçi bir roman okuyacağınızdan emin olun."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
Veee okunup yorumlanmayı bekleyen bir diğer kitap...  Çizelgelerle aranız nasıl millet? Eğer iyi değilse Dakota'ya kulak kabartın derim :) Renk kodlarıyla bezenmiş hayli ilginç bir çizelgeleme yöntemi var kendisinin. Neyse lafı uzatmayayım... İşte size bir soru:
Mükemmele yakın, çizelgeleriyle nam salmış bir düğün organizatörünün kendi düğününü ne baltalayabilir? Cevap veriyorum: Törene katılmayan damat!!!

Dakota Vegas'ın en ünlü düğün organizatörlerinden biridir. Birbirinden değişik ve ilginç gelinlerin, acayip isteklerini yerine getirip hayallerinin düğününe sahip olmalarını sağlamak onun işi. Ayrıca yine gelinlere tavsiyeler verdiği bir köşesi var yerel gazetelerden birinde. İşte kızımız kendini düğün heyecanına kaptırıp evleneceğini köşesinde tüm Vegas'a ilan ederek hayatının hatasını yapıyor. Aslına bakarsanız hatayı nişanlısı olacak o adamla evlenmeye karar vererek yapıyor da neyse! Son anda panikleyen Grant kızımızı açıklama yapmadan ekiveriyor. Ve Dakota kendini birden bire allak bullak olmuş bir hayatın içinde buluyor. Vegas'a hüsran dönmesi yetmiyormuş gibi evleneceğini zanneden bir şehir dolusu insana da açıklama yapmak zorunda. Evsiz kalmış olmak da cabası... Hah bir de kızımızın özel hayatını kendine magazin malzemesi etmiş, kıskanç bir magazin muhabiri var. Dakota bu karmaşanın içinde kendine yeni bir ev bulmak, Grant'la ilişkisinin ne olacağına karar vermek, sarsılan imajını düzeltip işlerini düzene koymak zorundadır. Hah, bu arada esas oğlanımız Brendan'ı unutmayayım. Dakota'nın çocukluk arkadaşı, aynı zamanda da dokuz yaşındaki ilk nişanlısı Brendan da şehre yeniden taşınınca her şey tam oluyor. Kızımızın ihtiyacı olan tam da bu karmaşa!!! Ama durun durun, karmaşalarla başa çıkmak zaten Dakota'nın işi. Renk kodlarıyla belirlenmiş listelerle halledilmeyecek dert yoktur! Ya da öyle midir acaba :)

Kitap kısaca böyle... Eğlenceli bir karakterle, hareketli bir romantik komedi anlatmış yazar.
Ama... İşin bir amalı kısmı var söylemeden geçemeyeceğim. Alışık olduğum Novella kitaplarından farklıydı Ey Aşk Evliliğe Hazır Mısın. Neden mi? Çünkü sorunsuz redaktesiyle bilinen bir yayın grubunun okuduğum redaktesi en sorunlu kitabıydı. Umarım sonraki baskılarda iyi bir son okumayla halledilir bu durum.

Vee kapak...
Görüldüğü gibi orjinal kapağa sadık kalınmış. 
Veee bu kitabın ayracını gördünüz mü bilmiyorum. Ama ayraç ucundaki yayınevi amblemi çok güzel söylemeden geçemeyeceğim. Umarım bundan sonraki Novella kitaplarında da görürüz :)
Dediğim gibi kitaptan puan kırmama tek sebep redakte sıkıntısı.
Kitaba puanım 7...
Keyifli okumalarınız olsun :)
2 yorum :

  1. Merhabalar! Yazınızı çok beğendim, kitabı zaten merak ediyordum içime daha çok merak kondurdunuz. Bu arada, bende sizi yeni açtığım bloga destek amaçlı beklerim! İyi okumalar. http://kitap-gurmesi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhabalar, ilk fırsatta ziyaret edeceğim :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI