RKBT 6. Gün || AşkaRehin- Sümeyye Akarçay || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Sümeyye Akarçay

Yayınevi: Optimum Kitap
Kitap Türü: Macera, Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 608
ARKA KAPAK

"Aşk perdenin arkasına saklanmış güçlü bir ışıktır. Perdeyi çekince gözlerin kamaşır."
Bir yanda platonik bir âşık, diğer yanda aşkı arayan bir kız! Betül asla aşık olamayacağını düşünüyordu. Beklenmedik bir zamanda Tolga ile yakınlaşmaları, kalbinin ona oynadığı en büyük oyundu. Hayatının oyununu düğün günü bozarak gözlerindeki perdeyi kaldırır.
Burak, dört senedir içinde büyüttüğü aşkını usulca yüreğinde yaşamış, hiç kimsenin bilmesine izin vermemiştir. Sevdiği kişinin, hayatını değiştiren patronunun biricik kız kardeşi olması, birçok açıdan sorundur.

-Yıllardır ağabeylik yaptığı kıza böyle güzel duygular besleyebilir mi?
-Ona dokunmadan bu kadar güçlü karşılıksız sevebilir mi?
-Aşk, platonik olmaktan çıkıp sevdiğini haykırabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)

Türk yazar önyargım olmadığını artık bilmeyen kalmadı zannederim :) Sümeyya Akarçay'ı daha evvel okuma şansı bulamamıştım. Aşka Rehin yazarla ilk tanışıklığım oldu.
Kitap 608 sayfa ve ilk bakışta insanın gözünü bir parça  korkuttuğunu söylemeliyim. Bu göz korkmasından ilk sayfalarda biraz adaptasyon sorunu yaşadıysam da ilerleyen sayfalar aktı gitti.
Boş bir kurgu 608 sayfa boyunca anlatılmamıştı yani, bir dünya olay, bol bol aşk sayfaları fazlasıyla doldurmuş.
Rehine'yi okuyanların tanıyacağı Esma ve Baran'a da yine sayfalarda rastlamak mümkün. Anladığım kadarıyla o hikayeden tanıdığımız Baran'ın kız kardeşi Betül, Esma'nın abisi Tolga ve Baran'ın sağ kolu ve arkadaşı Burak bu kitabın ana karakterleri.

Betül ailesini kaybetmiş olmanın sebep olduğu evlilik korkusu ve bağlanma problemleri olan bir genç kız. Pek de kolay bir karakter olduğu söylenemez. Ve Tolga'yla kendini acayip bir ilişkinin içinde buluveriyor ve bu ilişki nikah masasına kadar gidiyor. Ta ki Betül vazgeçene kadar.
Sanırım hayatında verdiği en iyi karar da bu oluyor. Tam bu noktada işin içine Burak giriyor.
Burak Betül'e platonik olarak ilgi besleyen bir genç adam. İşte kitap da ikilimizin birbirine aşık olma sürecini içeriyor. Ve belirteyim aksiyonu çok bol :)
Keyifli okumalarınız olsun :)


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI