RKBT 1. Gün || Dileğim Semsin-Barbara Freethy || Kitap Yorumu ve Çekiliş

Kitabın Yazarı: Barbara Freethy

Orjinal Adı: When WishesCollide

Seri Adı: Wish #3

Çeviren: Laden İldeniz
Yayınevi: Novella Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk, Aile
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 336
ARKA KAPAK 
Bazen şans bir dileği gerçeğe, umuduysa aşka dönüştürür...
İki yabancı, farklı dilekler, kesişen hayatlar...
Adrianna ve Wyatt farklı beklentilerle gittikleri dilek çeşmesinin başında tesadüfen karşılaşan iki yabancıdır. Ortak noktaları ise hayatın daha çok acı yüzüyle karşılaşmış olmalarıdır. İkisi de sevdiklerini kaybetmiş, yaşama küsmüş ve insanlara olan güvenini yitirmiştir. Ama belki de hayat en büyük tebessümünü onları bir araya getirerek göstermiştir. Kim bilir, belki o dilekler suyun dibindeki bozuk paralardan mutluluğa evrilecektir.
"Barbara Freethy karmaşık karakterler yaratabilen ender yazarlardan biri."
-Library Journel-
"Geceye Fısıldanan Dilekler ve Bir Dilek Kadar Yakın'dan sonra Barbara Freethy,
umudunu yitirmeyen ve dilekleri kadar samimi insanların hikâyelerini anlatmaya devam ediyor."
-Booklist-
"Eğlenceli, heyecanlı ve romantizm dolu; birbirinden farklı karakterleriyle ilham verici bir roman."
-Romantic Times-
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar. Bayramın son günü olsa da hepinizin Kurban Bayramı mübarek olsun :)
Bu kez Renkli Kalemler Blog Tur’da Novella Yayınları’ndan çıkan Dilek Serisi’nin üçüncü kitabı olan Dileğim Sensin’i konuk ediyoruz. Hemen kitaptan bahsedeyim biraz:

Ünlü bir İtalyan Restoranı’nda şef olmayı hedeflemiş başarılı Adrianna’nın hayatı bir gece ansızın
tepe taklak olur. Restoranın kapanma saatinde mutfak kapısına gelen üç evsiz çocuğa yemek vermek için dışarı çıktığı akşam erkek arkadaşı Will kimliği belirsiz kişilerce öldürülür. Will’le aralarındaki kıymetli bir dostluktan bir gönül ilişkisine dönüşmüş olsa da aşk olmadığının farkındadır genç kadın. Yine de bu kayıp Adrianna’yı epey sarsar. O gecenin üzerinden geçen haftalar boyunca evinden çıkamaz. Üstelik ne restorana ne de mutfağa adım atamaz. Hedeflediği şefliğe bu kadar yaklaşmış, restoran sahibi tarafından teklif sunulmuşken genç kadın o gecenin kâbusunu atlatıp, mutfağa girmekte tereddütlüdür.

Tam da bu durumu görüşmek için haftalar sonra ilk kez restorana gideceği gün hayatını yoluna koymak için dilek havuzunun başına geçer ve bir çeyrekliği dileği için havuza savurur. Ama parası başka bir parayla çarpışıp havuza değil yere düşer. Böylelikle kızımız ummadık bir anda Wyatt’la tanışır. Wyatt’ın yolunu çeşmenin başına düşürense bambaşka bir olaydır. Eski eşi tarafından kaçırılan kızından iki yıldır haber alamayan genç adam yeni bir ipucunun peşine düşmüşken kızını bulabilmeyi dilemektedir. Bakın görün ki kader bu iki kişiyi birbirlerinin hayatına dahil ederken kendi planlarını çoktan yapmıştır.

Genel olarak kitabın konusu bu… Daha fazla detaylandırmayayım gerisini okumak isteyenler kendileri keşfetsinler :)

Ama şu kadarını belirteyim: Benim yazarla tanışıklığım serinin ikinci kitabı Bir Dilek Kadar Yakın ile oldu. Ve çok beğenerek ve yazarın kaleminin akıcılığına hayran olarak okumuştum kitabı. Dileğim Sensin de yine akıcı bir kitap; ama nedense ben ikinci kitabı daha başarılı buldum. Yani sıralamayı bilmesem bu kitabın Bir Dilek Kadar Yakın’dan önce yazıldığını düşünürdüm. Ama dediğim gibi dil akıcı. Kurgu güzel bir noktadan çıkış yapmış ve karakterler birbirine güzel bağlanmış. Sadece duygu yönünden bir parça eksik buldum.

Velhasıl-ı kelam benim kitaba puanım 7 :) 
Ve çekilişimize katılmayı unutmayın! 

a Rafflecopter giveaway Bol şanslar :) 
Keyifli okumalarınız olsun :) 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI