RKBT 5. Gün || Yürek Söken Cinayetleri-Çağan Dikenelli || Kitap Yorumu ve Çekiliş

Kitabın Yazarı: Çağan Dikenelli

Seri Adı: Bir Melek Teyze Polisiyesi #2
Yayınevi: Mendirek Yayıncılık
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 336
ARKA KAPAK

Bu macerada Oğul sınır tanımaz kuvvetiyle Melek Teyze'ye seri cinayetlerin katilini bulma konusunda yardımcı oluyor... Melek Teyze'den habersiz mahallede kuş bile uçmaz. Mecburen de olsa herkesin sevip saydığı, mahallenin en iş bilir, en çaçaron teyzesi şimdi de dedektifliğe soyunmuştur.

Daha önce çözdüğü iki dava sayesinde emniyette kendine yer edinen Melek Teyze, getirdiği çörekler ve baktığı fallar sayesinde yerini sağlamlaştırmış, bir de emniyet amiri Cevahir'in sevgisini kazanınca artık Beyoğlu Emniyet Amirliği'nden çıkmaz olmuştur.
Emniyetin arşiv bölümünde çalışan büyük oğlu Tuğrul bundan hiç memnun değildir. Ancak, çekik gözlü, zihnen olmasa da bedenen fazlaca gelişmiş, insan azmanı olan diğer oğlu 'Oğul' Melek Teyze'yi maceralarında yalnız bırakmayacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Ve geldik ikinci kitaba :) İlk yorumda sizlere Melek Teyze'den bahsederken mahallede mutlak bir hakimiyet hayal ettiğinden bahsetmedim değil mi :)) Tamam tamam bir parça abartmış olabilirim ama gerçek şu ki bu çok sevimli(!) teyzemiz mahalleli üzerinde bir hakimiyet kurma çabasında. Hani tüm olaylara vakıf olma merakının dışında bir de saygı duyulma, tartışılmama isteği var. İşte bu kitap Melek Teyze ve Mahalle  Savaşları olarak adlandırılabilirmiş tam da bu yüzden. İlk kitapta Melek Teyze'nin Hayriye'ye olan düşmanlığına üzülürken bu kitapta mahallenin şarkütericisine acıdım cidden :D Böyle düşmanı Allah kimseye vermesin :)

Kitabın cinayet kısmına gelirsek...
Başı kesilmiş ve iç organları çıkarılmış halde bulunan ceset pek tabi Melek Teyze'nin dedektif yanını cezbediyor. Bu cinayetin seri cinayetlere dönüşeceğini ileri sürüyor ve bam! Haklı çıkıyor. Bulunan ikinci cesette de iç organların çıkarıldığını görüyorlar. Böylelikle zehir hafiyemiz tüm donanımıyla organ mafyasının peşine düşüyor... Sonrası mı? Sonrası kitapta...

Kurgu ve olay açısından ilk kitaba göre temposunun düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Olaylar biraz daha mahalleliye yoğunlaşmıştı.
Keyifli okumalarınız olsun :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI