RKBT 1. Gün || Son Adım Aşk-Kimberly Fisk || Kitap Yorumu ve Çekiliş

Kitabın Yazarı: Kimberly Fisk
Orjinal Adı: Lake Magic
Çeviren: Fikriye Öztuna
Yayınevi: Martı Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk, Dram-Aile
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 448
ARKA KAPAK
İki Kayıp Ruh Tek Bir Aşkta Buluşursa...
Jenny, dokuz ay önce ölen nişanlısıyla birlikte kurdukları taşımacılık şirketinin sahibi genç bir kadındır. Nişanlısı Steven'ın yasını tutan Jenny bir süredir kötü giden işleriyle de ilgilenememektedir. Bu sırada ortaya çıkan Jared adında gizemli bir adamın beklenmedik talepleri kadının hayatını alt üst etmenin eşiğine getirir. Ölen nişanlısının arkadaşı olan Jared, şirketin kuruluşu sırasında verdiği yüklü miktarda borcu geri istemektedir.
Jenny oldukça zorlu bir süreçle karşı karşıyadır çünkü Jared bir yandan genç kadının sahip olduğu her şeyi elinden almaya gelmiş bir düşman, diğer yandan Steven öldüğünden beri ilk kez kalbinin aşkla çarpmasını sağlayan etkileyici bir adamdır. Acaba düşmanca başlayan bu ilişkinin büyük bir aşka dönüşmesi mümkün olabilecek midir?
"Her sayfası büyülü bir roman."
-Debbie Macomber-
"Bu kitapta, ezber bozan insanlar başrolde."
-Booklist-
"Kendinizi duyguların hızla geçiş gösterdiği, zıtlıkların birbirini çektiği bir hikâyenin içinde bulacaksınız."
-Publishers Weekly-
"Âşık olmamak için direnen ama kaçamayan Jenny ve Jared'ın aşka teslim oluşlarını hayranlıkla okuyacaksınız."
-Amazon-
(Tanıtım Bülteninden)

 Selamlar herkese :) Son Adım Aşk Turu'nda ilk gün kitabı ben konuk ediyorum. Son sayfasını kapatalı birkaç saat olduğu hesaba katılırsa sıcağı sıcağına bir yorum olacak :)


Mükemmelliyetçi tiplerle dolu bir aile düşünün! Her işe yetişen, maharetli ve programlı bir anne ve sürekli size örnek gösterilen bir abla ve bir ağabey. İşte Jenny böyle bir ailede en küçük çocuk olmanın dezavantajını yaşayan bir kızcağız. Üstelik üzerine yapışıp kalan 'beceriksizlik' kisvesini pekiştirmek istercesine ardı sıra batırdığı başarısız iş girişimleri, ev işlerindeki yeteneksizlik ve bir parça dağınıklığı da ekleyince Jenny'nin nasıl bir imaj çizdiğini varın siz düşünün. Kızımızın hayatındaki tek sorun bunlar da değil üstelik. bu bahsettiklerim cabası... Asıl sorun Jenny'nin dokuz ay evvel kaybettiği nişanlısı Steven'in yasını tutuyor oluşu. Ama malumunuz hayat acımasız! Jenny'nin Steven'la birlikte kurdukları küçük çaplı havayolu taşımacılığı şirketi batmak üzere. Tek sorun bu da değil! Bir de birden bire ortaya çıkıp ortak olduklarını iddia eden ve şirket kurulurken  yaptığı yatırımın geri ödenmesini talep eden Jared var!!!

Jared demişken... Kitabımızın ikinci karakterine merhaba deyin! Kendisi tek tutkusu uçmak olmuş başarılı bir savaş pilotu. Tabi istifa ettiği gibi bir gerçek var.
İşte Jared'ın hayatı bu istifayla biraz karışıyor. O da arkadaşı Steven'a verdiği parayı geri alıp kendine sessiz sedasız bir başlangıç yapmak niyetinde. Ama tüm bu planlar Mavi Gök Havayolları'na gelip Jenny'nin her şeyi nasıl da eline yüzüne bulaştırdığını fark edince buhar olup uçuyor. O saniyeden sonra Jared'ın tek bir hedefi var: Parasını bu batık işten bir an evvel kurtarmak! Ama tabi bu amaçlar zamanla revize olmuyor değil :)

Neticede bu ikili zorunlu bir ortaklığın içinde buluyor kendilerini. Aralarındaki çatışma, sürtüşme hiç eksik olmuyor ama zamanla bu enerji bir parça boyut değiştiriyor. Sanırım o kısma detay vermeme gerek yok :) Ama böyle dedim diye aklınızda yanlış bir izlenim bırakmayayım: İkili arasındaki çekim son derece naif verilmişti. Böyle kitapları özledik :)

Bundan sonrasından bahsedersem SPOİLER vermiş olurum. O yüzden gerisinin keşfini kitabı okurken size bırakıyorum.

Şunu söyleyeyim bu kitap yazarın ilk kitabı ve bence son derece başarılı bir ilk kitap. Kurgu ne çok sıradan ne de acayip enteresan; ama yine de yazar bu ortalama kurguyu öyle güzel işlemiş ki sayfaların nasıl akıp gittiğini anlamıyorsunuz. Ne aşkı ne de acıyı atlamamış konuyu işlerken. Ve karakterleri de son derece dolu dolu vermiş.


Kitabın yurtdışı kapağı böyle. Daha tanıtımını gördüğüm ilk an Yasin Öksüz'ün tasarımına bayıldığımı söylemeliyim. Çok başarılı ve hoş bir kapak olmuş Martı'nın tercihi.
Ve redakte... İki yerde gözüme takılan minik hatalar oldu ama onlar da gözde büyütülecek şeyler değildi. Çeviri son derece başarılı ve akıcıydı.
Bana da keyifle okumak kaldı :)
Kitaba puanım 9...

Ve Rafflecopter çekilişimizde şansınızı denemeyi unutmayın! Facebook çekilişimizi hele hiç gözden kaçırmayın :)

a Rafflecopter giveaway
Keyifli okumalarınız olsun :)
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI