RKBT 4. Gün || Hasar Kontrol - Denise Hamilton || Kitap Yorumu ve Çekiliş

Kitabın Yazarı: Denise Hamilton

Orjinal Adı: Damage Control
Seri Adı: -
Çeviren: Murat Sağlam
Yayınevi: Martı Yayınları 
Kitap Türü: Gizem, Gerilim
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 528
ARKA KAPAK
Hafızanı zorla, gerçek orada gizli…
Maggie Silver, önemli müşterilere sahip bir halkla ilişkiler şirketinde başarılı olmak için elinden geleni yapmaktadır. Ancak karşısına hiç ummadığı bir müşteri çıktığında işler karışır. Henry Paxton, Güney Kaliforniya'nın önemli bir devlet adamı olmasının yanı sıra, Maggie'nin lisedeki en yakın arkadaşı Annabelle'in de babasıdır.
Paxton'ın yardımcılarından birinin şüpheli ölümüyle başlayan skandallar zincirini örtbas etmekle görevlendirilen Maggie, yıllar sonra tekrar bu ailenin sırlarla dolu hayatına müdahil olur. Genç kadın, bir yandan lise yıllarında Annabelle'le arkadaşlıklarını bitiren anılarının istilasına uğrarken, diğer yandan uzun zaman önce zihninde yer etmiş bir parfüm kokusuyla sırlar kapısının anahtarına ulaşacaktır.
Hasar Kontrol heyecan ve gerilim yüklü kurgusuyla birlikte, arkadaşlık bağları ve insanın skandallara olan dinmek bilmeyen merakını irdeleyen sürükleyici bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)

Herkese merhabalar :) Renkli Kalemler olarak bu sefer Martı Yayınları'nın yenilerinden Hasar Kontrol'ü konuk ettik. Gizem-Gerilim çok hevesle okuma listeme dahil ettiğim bir tür olmamakla beraber arada okumak güzel bir değişiklik oluyor. Tabi hangi kitaba denk geldiğinize göre de değişir bu durum. Kendi açımdan şanslıydım bu konuda, Hasar Kontrol güzel bir değişiklik oldu.
Maggie zengin müşterilerin kriz durumlarından en az hasarla sıyrılmalarına olanak sağlayan bir halkla ilişkiler şirketinde çalışan genç bir kadın. Sporcusundan oyuncusuna, siyasetçisinden iş adamına kadar geniş bir yelpazeye sahip müşteri portföylerinin ortak noktası içinde bulundukları zorlu süreçten imajları en az hasar görmüş şekilde sıyrılmak ve kamuoyu desteği sağlamak.
Kitabın giriş kısmında Maggie'nin ilk gençlik zamanlarından bir anısıyla başlangıç yapmış yazar. Ki bu durum daha ilk dakikada merak içinde bırakıyor okuyanı. Arkadaşı Annabelle ve ailesiyle olan ilişkilerinin neden yıprandığı ve buna hangi olayın neden olduğunu merak ederek başlıyorsunuz okumaya. Hemen ardından hikaye günümüze dönüyor. Maggie acil bir durum ve yeni bir müşteri için şirkete çağrılıyor ve bir de bakıyoruz ki geçmişinden tanıdık bir yüz yeni müşterisi: Annabelle'nin babası Senatör Henry Paxton.

Bu noktadan sonrası Maggie'nin parçaları birleştirerek Paxton'u zor durumda bırakan cinayeti işleyen katili bulması ve geçmişindeki olayları anımsaması. Dediğim gibi basit bir cinayet öyküsü anlatmamış yazar. Detaylarla süslemiş kurguyu. Hatta öyle detaylara girmiş ki kimi noktalarda fazla uzattığı hissine kapılmadım değil. Daha az detayla daha sürükleyici bir anlatım yakalanabilirmiş; yine de bu bile kitabı beğendiğim gerçeğini değiştirmedi.

Velhasıl-ı kelam kitaba puanım 7...
Çekilişe hala katılmadıysanız bir şansınızı deneyin derim :)

a Rafflecopter giveaway
Bu arada şimdiden hepinize hayırlı bayramlar :)
Keyifli okumalarınız olsun :)Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI