RKBT 5. Gün || Bir Dilek Kadar Yakın-Barbara Freethy || Kitap Yorumu ve Çekiliş

Kitabın Yazarı: Barbara Freethy
Orjinal Adı: Just A Wish Away

Seri Adı: Wish #2

Çeviren: Laden İldeniz
Yayınevi: Novella Yayınları
Kitap Türü: Günümüz Aşk, Aile
Yayınlandığı Yıl: 2014
Sayfa Sayısı: 304
ARKA KAPAK 
Ailevi problemlerinden kaçmak için hayal gücüne ve yaratıcılığına sığınan Alexa, tatil için her yaz halasının yaşadığı Sand Harbor kasabasına gider. Kasabada yaşayan ve en yakın arkadaşı olan Braden'la yaz tatilinde bütün zamanlarını birlikte geçirir, hatta ilk aşkı birbirlerinde tadarlar.
Ancak hayat onlar için pek de tozpembe gitmez; bu iki âşığın arasına zaman ve uzun yollar girer. Alexa, on beş yıl sonra halasının sert bir saldırıya uğraması sonucu kasabaya döndüğünde artık bambaşka bir kadındır. Braden'ı da içine kapanık, mutsuzbir adam olarak bulur. İki eski dost ve âşığın hayata yeniden tutunmaları için, küçükken sahilde buldukları cam şişeye fısıldadıkları dileklerin yardımına ihtiyaçları var gibidir.
"Barbara Freethy'yi diğer yazarlardan ayıran büyüleyici üslubu, her sayfanın ardından daha fazlasını okuma isteği uyandırıyor."
-Barnes&Noble-
"İlk aşkın unutulmaz büyüleyiciliğine dokunan bu kitap, okurun keşkelerine ayna tutuyor."
-Book&Kisses-
"Bir Dilek Kadar Yakın, elinizden bırakmadan okuyacağınız şahane bir tatil kitabı."
-Booktrib-
"Ana karakterlerin hikâyesi oldukça dokunaklı, içinde barındırdığı gizem ise okurun dikkatini baştan sona canlı tutuyor."
-Amazon-
(Tanıtım Bülteninden)
Turumuzun son gününden herkese merhabalar :) Umarım keyifli bir tur süreci olmuştur ve kitap hakkında fikir edinebilmişsinizdir :) Kendi adıma okumaktan son derece keyif aldığım bir kitap oldu Bir Dilek Kadar Yakın. Ve serinin ilk kitabını okumayıp yazarın kalemini daha önce keşfetmediğim için de üzgünüm. O kadar sade bir tarzı var ki yazarın, ama buna rağmen etkileyici olmayı başarmış. İlişkilere baktığı yeri çok naif ve güzel bulduğumu belirtmeliyim. Hemen kitaptan bahsedeyim sizlere:

Alexa Sand Harbor'da geçirdiği yazların hiçbirini unutmayacak olsa da sonuncusu farklıdır. O yaz hayatını ve onu tamamiyle değiştiren bir dizi olay olmadan hemen önce Alexa büyülendiği sahilde ilk aşkı Braden tarafından öpülüştür. Hayattan tek istediği aşkken boşanan anne babasıyla birlikte kendini Braden'dan uzağa savrulmuş bulur. Ama ilk aşkını asla unutamayacaktır... Büyüyüp başka bir kadına dönüştüğünü sansa bile...

Braden ise Alexa'dan farklı değildir. Sadece yazları da olsa hayatına giren ve girdiği an merkezine oturan bu
hayalperest kız Braden'in için inanç ve umudun adıdır. Alexa ondan çok uzağa gittiğinde ve Braden büyük kayıplarla yetişkin olduğunda bile genç kadını unutabilmesi mümkün olmamıştır.

Ve kaderin bu iki genç insan için planları bitmemiştir. Yıllar evvel son yazlarında sahilde buldukları cam şişeden diledikleri aşk hala o sahilde onları beklemektedir. Alexa halası bir saldırıya uğrayınca yıllar sonra ilk kez kasabaya ayak basar ve Braden oradadır. Değişmiş gibi görünse de yıllar önceki o genç çocuğun oralarda bir yerde olduğundan emindir genç kadın. Tıpkı kendi içindeki öldürdüğünü sandığı hayalperest ve umutlu çocuğun orada olması gibi...

Şu kadarını söyleyeyim çok çok keyifli bir kitaptı. Sarah Jio'nun gizemli tarzını sevenler eminim bu kitaba da bayılırlar. Ben okuduğum her satırdan büyük keyif aldım :)

Yayınevi gördüğünüz gibi orijinal görseli tercih etmemiş ama Novella'nın kapağı orjinalden daha güzel bence :) O yüzden bu detayın beni memnun ettiğini saklamayacağım :)


Çekilişe katılıp şansını denemeyi unutmayın :)


a Rafflecopter giveaway
Keyifli okumalarınız olsun :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI