Harlequin Haziran Kitapları

Selamlar herkese sesim soluğum pek çıkmıyor şu ara malum sınav dönemi, başka başka uğraşlar... O eski hızlı tempomla ne zaman dönerim bilinmez ama sanırım KPSS sonrasını bulur. O arada tur kitapları ve böyle ufak kaçamaklarla idare edeceğim :)

GEÇMİŞİ SİLEMEZSİN - LUCY MONROE
Yunanlı milyarder Sandor Christofides utanç içinde dünyaya gelmiş ancak hayatta zirveye tırmanmayı başarmıştı. Şimdi istediği servete ve toplumdaki mevkiye sahip olduğunda tek ihtiyacı olan şey, Eleanor'ın onunla evlenmesiydi. Ortam hazırdı, şampanya, kırmızı güller, muhteşem bir pırlanta yüzük! Peki ama Sandor'ın asıl isteği Ellie ile evlenmek miydi yoksa Ellie bir acımasız oyunun kurbanı mıydı?
İlk kitabımız Lucy Monroe'nin Geçmişi Silemezsin'i... 
Sandor iyi bir evlenme teklifinin sahip olması gereken tüm klişe özellikleri bir araya getirip Eleanor'a evlenme teklif ettiğinde beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Genç adam karşısındaki kadının itirazsız teklifini kabul edeceğini düşünürken Eleanor adamı şaşırtarak teklifi düşünmek istediğini söyler. 
Çünkü genç kadın için ortada henüz büyük bir eksik vardır: Sandor'la beklediği kadar yakınlaşamamış(!)lardır. 

Aklındaki soru işaretlerini adamla paylaştığında Sandor tek bir şeyi amaç edinir. Aralarındaki tensel çekimin ve tutkunun evlilik için yeteceğini...
Gayr-ı meşru bir çocuk olarak zor şartlarda büyüyen Sandor için sevgi kaçınılması gereken, bedel ödeten bir histir. O yüzden genç adam evliliğinde bu duyguyu kesinlikle istememektedir. Eleanor ise yıllarca sevgisiz ve şefkatsiz bir babayla yaşadıktan sonra hayatında en çok Sandor'un köşe bucak kaçtığı duyguyu arzulamaktadır. Beklentileri birbirinden tamamen farklı bu iki insanın duygularıyla yüzleşme serüveni ise sayfalarda saklı :)

İtiraf etmeliyim ki Sandor'un kadınların genel itibariyle kitaplarda bayıldıkları erkek karakter klişelerinden biri olan sert tutumları ve aşkı inkar edişi bir parça sinirimi bozsa da Eleanor'un güçlü karakteri benim açımdan dengeyi sağladı. Eğer Beyaz Dizi okumayı seviyorsanız eminim bu kitabı da seversiniz. 

BOZULMAMIŞ YEMİN - MICHELLE REID
Angie de Calvhos, evlilik yemininde söylediklerini yürekten hissederek söylemişti. Ne yazık ki kocası Roque için durum pek de böyle olmamıştı. Sonsuza dek bir peri masalının içinde yaşayacaklarını sanan Angie?nin hayalleri, çok geçmeden yıkılmaya başlamıştı.
Kocasından boşanmak için tüm gücünü topladığı sırada kocasının cazibesine yenilmişti ve hem kendisine, hem de Roque'a bir şans daha vermeye karar vermişti. Acaba bu sefer işler yolunda gidecek miydi?
Angie hayallerindeki evliliğe kavuşacak mıydı?
Bu kitabın favorisi benim için Bozulmamış Yemin'di.
Angie  tam da bir yıllık suskunluğunu bozup kocasına boşanma davası açtığında kocası Roque'nin boşanmak gibi bir planı olmadığını öğrenir. Hem de bunu Roque onu zor bir durumda bırakıp, en zayıf noktası olan kardeşiyle tehdit edince fark edecektir. Böylelikle karakterimiz kendini kocasına ikinci bir şans vermişken bulur. Ama bu evliliği kurtarmak için şanstan daha fazlasına ihtiyaçları vardır. Angie'nin kocasının ihanetini hazmetmesi ve kardeşini önceliği haline getirirken evliliğini nasıl bir bozguna uğrattığıyla yüzleşmesi gerekmektedir. Tabi hatalarıyla yüzleşmesi gereken sadece Angie değildir.

Keyifli okumalarınız olsun :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI