RKBT 4. Gün || Süper Güvercin-Ester Gerritsen || Yazarın Diğer Kitapları ve Yurtdışı Kapakları

Süper Güvercin Turu'muzun 4. gününde herkese bir kez daha merhabalar :) Bugün yazarın basılmış diğer kitaplarına göz atacağız beraber. Yazar hakkında bilgi edinmek isterseniz TIKKK
Hollandalı başarılı bir oyun yazarı olan Ester Gerritsen, 2000 yılında yayınlanan Bevoorrecht Bewustzijn(Ayrıcalıklı Bilinç) isimli kısa öykü koleksiyonu ile Hollanda'da umut verici edebi yeteneklerden biri olarak kabul görmüştür. 
2002 yılında yayınlanan ilk romanı Tussen Een Persoon(Tek Kişi Arasında) edebi çevreler tarafından övgüyle karşılanmıştır. Hemen ardından 2005 yılında Normale Dagen (Olağan Gün) isimli ikinci romanı yayınlanmıştır. 
2008 yılında De Kleine Miezerige God(Biraz Cimri Tanrı) adlı üçüncü romanı raflardaki yerini almıştır.
2010 yılında yayınladığı Superdove(Süper Güvercin)i, 2012 yılında yayınladığı Dorsth(Susuzluk) izlemiştir. Bunların dışında yazarın kaleme aldığı tiyatro oyunları bulunmaktadır. Ester Gerritsen'in kitapları Fransızca, Almanca, İngilizce, Slovence ve Macarca'ya çevrilmiştir. Son olarak Süperdove isimli kitabı Süper Güvercin ismiyle Türkçe'ye çevrilerek Türk okuyucuların beğenisine sunulmuştur. 


Süper Güvercin'in Yurtdışı Kapakları 

Keyifli okumalarınız olsun :)
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI