Tesadüfler Adası-Rachel Gibson || Kitap Yorumu


Kitabın Yazarı: Rachel Gibson

Orjinal Adı: Lola Carlyle Reveals All
Çeviren:  Fatmagül Ezici
Yayınevi: Nemesis Kitap
Kitap Türü:  Yetişkin Aşk, Romantik Komedi
Yayınlandığı Yıl: 2013
Sayfa Sayısı: 309
ARKA KAPAK

Eski bir süpermodelin özel fotoğrafları, ayrıldığı nişanlısı tarafından internette paylaşılırsa ne olur? 
Tabii ki o fotoğraflar ışık hızıyla yayılır.
Lola Caryle, ayrıldığı nişanlısı Sam'in, intikam için böyle bir şey yaptığını öğrendiği gün sadece kaçmak ister. Kendini, çok fazla insanla karşılaşmak zorunda kalmayacağı bir adaya atar. Adada katıldığı minik bir turda, teknede uyuyakalır. Uyandığında ise tekne kıyıda değil, okyanusun ortasındadır; üstelik dümende hiç tanımadığı bir adam vardır. 
Dümendeki adam, yani Max Zamora da, kaçırdığı teknenin içinde bir kadın olduğunu, Lola uyanınca fark eder. Onu takip eden çeteden kaçmaya çalışan ve hükümet adına gizli işler yapan Max için bu durum hiç iyi olmamıştır. Lola'dan, yani yıllarca dergilerden ve afişlerden görüp hayran kaldığı bir süpermodelden kurtulmak zorundadır.

Adı Aşk Olmalı'nın ardından kütüphanemdeki tek okunmayan Rachel kitabını da aradan çıkarmanın vaktinin geldiğine emin oldum :) Daha ilk çıktığı günlerde bir heves sipariş edip, kitaplıktaki yerine yerleştirsem de bir türlü elim gitmemişti kitaba. 
Her ne kadar sınavlarım yaklaşmış olsa da yemek aralarını bile okumak için değerlendiren bana iyi bir mola oldu bu kitap. Üstelik hiç de pişman olmadım :)


Kim çıplak pozlar verdiği fotoğrafların bir internet sitesine konmasını ister ki? Elbette hiç kimse... Bu Lola'nın da hiç arzu etmediği bir durum olmasına rağmen kendini tam da bunun içinde buluverir. Eski nişanlısı Sam, genç kadının fotoğraflarını para kazanma aracı olarak kullanmaya başlamıştır resmen. Ortaya çıkan krizle baş edemeyeceğini anlayan Lola kafa dinlemek için tenha bir adaya tatile gider. Kafa dinlemek için çıktığı bu yolda en son beklentisi tanımadığı biri tarafından kaçırılan bir yatta mahsur kalmaktır, ki genç kadının başına da tam olarak bu gelir.

Ama durun bu durumda Max'in de hiç suçu yok... Adam acayip hırpalanmış bir durumdayken, can havliyle binip zor bela çalıştırdığı yatta eski bir süpermodelin olacağını nereden bilebilirdi ki? Aaa Baby'i de unutmamak lazım, Lola'nın köpeği...
Lola'yı fark ettiğinde Max'in onu misafir etmekten başka çaresi yoktur; çünkü peşindeki uyuşturucu çetesinden kaçması gerekiyor :) Ama Max'in atladığı ufacık bir detay var: Şans o gün pek de ondan yana sayılmaz... Ve tabi Lola'dan yana da :)

Böylelikle bu ikilimiz kendilerini okyanusun ortasında çalışmayan bir tekneyle mahsur kalmış bulurlar. 
Hemen ardından şiddetli bir fırtına atlatıp, birkaç çete üyesinin elinden kurtulmalarını da atlamayayım :)
Demem o ki ikilimiz macera dolu birkaç günün ardından evlerine döndüklerinde artık pek çok şey eskisi gibi değildir, tıpkı kalpleri gibi :)

Daha fazla detay elbette vermeyeceğim, o zaman okumanızın ne tadı kalır :)


Görüldüğü üzere orjinal kapaklar pek de iç açıcı değiller ve yayın evinin tercihi son derece yerinde olmuş. 
Belirtmezsem içimde kalır, hemen söyleyeyim :)
Kapak tasarımı İlknur Muştu'ya ait... İsim tanıdık gelmediyse kendisinin Arkadya'nın son derece cici kapaklarını tasarlayan zat-ı muhterem olduğunu hemen belirteyim :)

Bu kitabın çevirisi gayet başarılıydı. Yazarın akıcı ve sade üslubu korunmuştu... Çevirmeni taktir etmek lazım:)
Neticede kitaba puanım 8:)

Keyifli okumalar...

2 yorum :

  1. Yalnız kapağı çok tatlı duruyor. Hem iç açıcı, hemde üstteki o süs benim bitanem. :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kapakta Muştu imzası var güzel olması normal :D

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI