Gelin Avcısı - Amy Appleton || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Amy Appleton

Orjinal Adı: The Bride Hunter
Çeviren:  Zehra Tapunç
Yayınevi: Altın Kitaplar Yayınevi
Kitap Türü:  Romantik Komedi, Çik-Lit, Aşk
Yayınlandığı Yıl: Mart 2012
Sayfa Sayısı: 416ARKA KAPAK


Sonsuz kovalama...
Becca Orchard Londralı milyarder erkeklerin çöpçatanlar kraliçesidir.
Zengin ve yakışıklı erkekler mükemmel eşlerini bulabilmek için Aşk Tanrısı Eros ile St. Valentineı oynayan Beccaya güvenirler.
Becca başkaları için aşkı kovalarken ısrarcıdır. Ancak kendisi ile ilgili hiçbir beklentisi yoktur. İki yıl önce eski sevgilisi tarafından terk edildiğinde çöpçatanlığa başlamış ve o zamandan beri de aşkla işi asla birbirine karıştırmamaya özen göstermiştir.
İşiyle ilgili hiçbir sorunu yoktur.
Ta ki uzlaşılmaz bir müşteriyi kabul edene dek... Gelin Avcısı kalbinin yeniden çarpmasına izin verecek midir?

Uzun bir zaman internet alışveriş sitelerinde alınacak listemde kaldı bu kitap, muhakkak biri önermiştir de kim önerdi hatırlamıyorum. Hatırlarsam bir daha onu ciddiye almayacağım zaten :)
Şaka bir yana pek de içime sinen bir kitap olmadı Gelin Avcısı, beklentimin altında kaldı hatta.

Becca bir çöpçatan... Ama öyle bildiğiniz çöpçatanlardan değil, o bir profesyonel. Psikoloji eğitimi almış, üzerine yetenek avcılığı yapmış bir genç kadın karakterimiz. Ama hayatındaki bir kırılma sonucunda kendini profesyonel Eros olarak buluveriyor. Görevi erkeklere idealleştirdikleri kadınları bulmak ve tanışmalarına vesile olmak. Üstelik, her ne kadar annesi aksini düşünüyor olsa da işinde başarılı da.


Esasında kızımızın hayatı Sam Ottoway'le tanışınca değişmeye başlıyor. Durun durun siz de kızımız gibi Sam'in erkek olduğunu düşünmeyin hemen; Sam bir kadın. 
Becca müşteri görüşmesine gittiğinde Sam'in erkek olduğunu düşünüyor; ama karşısında erkeklerin evlenme kriterlerini pek taşımayan bir kadın buluveriyor. Ona kalsa işi kabul etmeyecek ama teyzesinin cinsiyet ayrımcılığı yaptığı konusundaki baskılarına yenik düşüyor ve işi kabul ediyor. Bundan sonrası da bizim müzmin gelin avcımızın damat avına başlama hikayesi... 
Ama tüm damat adayları Sam için olacak değil, değil mi :)

Tam da bu noktada parantez açılıp Adam'ı tanıtmam lazım sanırım. Sakin fırıncımız oluyor kendileri ve de müstakbel damat adaylarından biri...
Gerisi mi? Gerisini okumak isterseniz okuyup keşfedin diyeceğim :) Biliyorum oyun bozanım :)


Veee hemen eleştirilerimi sıralayayım bekleyin:
Öncelikle çevirinin vasat olduğunu belirtmem lazım. Kitabın ağır ilerleyişi yazardan mı çevirmenden mi kaynaklı bilemiyorum ama çeviri hatalarla dolu, bu bir gerçek.

Bir kere çevirmen zaman konusunda kararsız kalmış, bir kitapta en nefret ettiğim şeydir zaman karmaşası.
Bunun dışında görselden de anlaşılacağı gibi orjinal kapağa birkaç dokunuş eklemiş yayınevi, iyi de yapmışlar, bu hali çok daha güzel olmuş. 

Neticede kitaba puanım 6, o da bir parça zorlamayla.

Keyifli okumalar

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI