Hayalimdeki Arzular ve İhtiraslar-Erin Quinn || Kitap Yorumu

Kitabın Yazarı: Erin Quinn
Orjinal Adı: Haunting Desire
Seri Adı: Mists of Ireland #3
Çeviren:  Merve Duygun
Yayınevi: Sonsuz Kitap
Kitap Türü:  Aşk, Fantastik, Macera
Yayınlandığı Yıl: 2012
Sayfa Sayısı: 368


ARKA KAPAK

Shealy yemek yedikleri restoranın önünde babasıyla İrlanda’ya gitmek için kavga ederken aniden karanlıkta iki ayrı pencere açılır. Birinde dünyanın tüm yükünü omzunda taşıyan kehribar gözlü, güçlü bir savaşçı diğerinde ise beyaz mermerlerle kaplı malikânesinde oturan zalim görünüşlü bir yabancı vardır. Her ikisi de Shealy’ye sahip olmak istemektedir… Aralarındaki kavgayı kazanan kadını alacaktır. Kavga bittiğinde Shealy kendini zamanı olmayan, lanetlenen insanların vahşi yaratıklara yem olduğu Fennore Adası’nın kalbinde bulur. Yanındaki erkek ise… Korkularını, düşüncelerini, bedenini ve tüm savunma duvarlarını yakıp yıkacak; onu koruyacak tek aşkıdır… Ama kehanet, adamın aynı zamanda onun katili olacağını söyler…
Hayatımı sana adıyorum…
Kalbimi ellerine bırakıyorum…
Kehanet gerçek oluyor…
Lanetlenen bir adam, köşeye sıkışmış bir kadın…
Aşk, aralarında ateşten bir nehir gibi aksa da gerçek değişmeyecek…
Adam, kadının katili olacak…
“Modern bir kadınla geçmiş zamana ait bir adamın aşkı kalbinizi eritecek.”
RT Book Reviews

Bir kere başlamışken kim tutar beni :) Bu da okunan bir diğer kitap...
Ama başlamadan şu kapakları biraz usturuplu yapın be kardeşim! Bakmayın siz kapaktaki adamın çıplaklığına, kitabın pek de öyle bir tarafı yok. 

Ve bu kitapla benliğimde bulunan cinsliğin bir kez daha farkına vardım. Tutup serinin 3. kitabından başlamışım okumaya aferin bana :D 
(Serinin Türkiyede'ki adı Hayalimdeki Serisi)
Hal böyle olunca kimi yerlerde boşluklar olmadı değil; ama yine de kitapta beğenmediğim yerler de var. Sayacağım birazdan...
Gerçi bu memnuniyetsizlik benim ruh durumumdan da kaynaklanmış olabilir :) Dikkatimi dağıtmak için okudum kitabı; ama dikkatim hiç dağılacakmış gibi değildi. Neyse efendim kitaba gelirsek:


Bir Fennore Kitabı'mız var ki sormayın. Ne kitapmış dedim, o kadar yani. Bana küçüklüğümün adını anımsayamadığım bir filmini de hatırlattı. Orada da oyun gibi bir şeyin içine, farklı farklı yerlere gidiyorlardı bir grup çocuk (Bilinçaltımın derinliklerine de böyle filmler sızar zaten (:  )
Neyse burada da bu kitap efsunlu bir şey...

Arka kapakta yazan geçit açıldığında Shealy'in yaşadığı şaşkınlığı bir düşünün... Geçit kapandığında kendini kehribar gözlü arkadaşla bilmediği bir yerde buluveriyor. Haliyle ne olduğunu, nasıl oraya gittiğini falan anlayamıyor. 
Kehribar gözlü İrlandalımız Ayrıcalıklı Toprakların Lideri Tiearnan... Fennore Kitabı'na zarar verdiğinden kitabın içine hapsolmuş, üstelik yalnız da değil. Yanında bir sürü insan da onunla beraber kitabın içine çekilmiş. Tiernan Shealy'in geçiş yapabildiğini görünce kitaptan çıkabilmek için umudu oluyor. Shealy'in ya da babasının bir şekilde kitapta geçitler açtıklarını düşünüyor çünkü. Böylelikle Shealy Tiernan'la beraber, yaşadıkları yere gidiyor. Amaçları babasını bulup bir şekilde geçit açmak ve normal yaşamlarına dönebilmek.

Böylelikle çiftimiz arasında bir aşkın başlayacağının sinyalini almadıysanız alın :) Aşk olmadan olmaz böyle kitaplar...
Çiftimiz birbirlerine güvenmeyi öğrenirlerken kitapla ve Shealy'in yetenekleriyle ilgili pek çok şeyi keşfediyorlar. 

Bundan sonrasında SPOİLER var:
Shealy'in ağır yaralandığı annesinin öldüğünü düşündüğü kazanın aslında zannettiği tarzda bir kaza olmadığını anlıyor Shealy. Geçiti açanın kendisi olduğunu ve haklarındaki kehaneti.
Kehanete göre Fennore Kitabı'nda geçit açabilen bir kadın Druid'i kitaptan çıkararak dünyanın sonunu getirecek. buna engel olmak içinse Tiearnan'a benzeyen biri o kadının ölümüne sebep olacak.

Kitabın sonuna doğru Shealy O'Leary kızkardeşi Ellie ve Rory McGrath 'i arayan kız kardeşi Meaghan Ballagh'dan oluşan üçlünün güçlerini birleştirdiklerinde neler yapabileceklerini görüyoruz. 
Pek de iç rahatlatan bir sonu yok açıkçası. Shealy Tiearnan tarafından öldürülmüyor ama Druid Meaghan'la beraber kitaptan çıkıyor. 
Bu da demek oluyor ki yazar 4. kitabı merak ettiren bir yerde bitiriyor.

Kitabın orjinal kapağı:

Görüldüğü üzere o da en az Türkiye'deki kitap kadar Adonis kaslarına meraklı kadınlara hitap ediyor.
Bu noktada bayan arkadaşlarıma tek tavsiyem 'Klişelere Sıkışmayın' olacak :)
Orjinal kapağı da beğenmediğimden yayınevinden her halükarda puan kıracağım :D
Bir de çevire de zorlama yerler vardı; ama genel itibariyli dili akıcıydı.
Sonuç olarak kitap benden 6,5 puan alır...

Keyifli okumalar :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI