Kalbinde Bir Yer Aç-Susan Elizabeth Phillips || Kitap YorumuBen bu kadın için boşuna yüreklere dokunuyor demiyorum. Bir kere yazarın kendini tekrarlamayışını takdir etmek lazım. Pek çok seri kitabının aksine Chicago Stars Serisi'nin her kitabı kendi içinde muhteşem.
Tamam hep çok çekici, yakışıklı erkek karakterlerden bahsediyoruz; ama karakterlerin kişilik özellikleri hep kendilerine has. Kadınlar deseniz bu seride okuduğum üç kitabın üç kadın kahramanı da muhteşemdi. Onları da muhteşem kılan güzellikleri değil yine karakterleriydi. Ve itiraf edeyim yazarın kadın karakterlerini erkek karakterlerden daha çok seviyorum.

Kalbinde Bir Yer Aç Grace ve Bobby Tom'un hikayesi...
Bobby Tom geçirdiği sakatlık sonucunda erken emekli olmak zorunda bırakıldığından beri sıkıntılı zamanlar geçiren bir futbolcu. Kimseye belli etmek istemese de hayatından futbol çıkınca sudan çıkmış balığa dönmüş adam. Tam o bu sırada can sıkıntısından kendisine teklif edilen bir filmde oynamayı kabul eder. Ama çekim tarihi gelmesine rağmen bir türlü sete gitmez.

Bobby Tom'u sete getirmesi için Grace görevlendirilir. Grace çocukluğundan beri huzurevinde yaşamış, yaşıtlarından biraz farklı, otuz yaşında bir genç kadın. Onu yaşıtlarından farklı kılan en belirgin özelliği kıyafetleri... Yaşlılarla yaşamaktan onlar gibi giyinir olmuş kızımız. Ailesi işlettiği huzurevini satınca Grace de hayatında bazı şeyleri değiştirmeye karar veriyor ve film şirketinin teklif ettiği işi kabul ediyor. Bobby Tom'u sete götürmek onun ilk görevi ve her ne pahasına olursa olsun bunu başarmaya kararlı kızımız.

Bu ikilinin hikayesi tam da bu noktadan sonra başlıyor aslında.
Ortaya da son derece eğlenceli ve romantik bir öykü çıkıyor. 
Benim bu kitaba puanım 9 :)  


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI