Sensiz Olmaz- Susan Elizabeth Phillips


Son zamanlarda okuduğum en iyi romantik komedilerden biriydi diyebilirim bu kitap için.
Yazarı okuyanlarınız zaten bilirler, kalemi akıcı biridir kendileri. Üstelik kitaplarında kendini tekrar etmeyişi de takdire şayan başka bir konu.

Kendileriyle ilk tanışıklığım Aşkta İlk Çeyrek kitabı ile oldu. Onu Aşk Kapıyı Çalınca izledi ve en son da Sensiz Olmaz... Kitapların basım sırası benim okuma sıramla aynı olmayabilir, mazur görünüz :) Sırada da Kalbinde Bir Yer Aç var, okur okumaz onu da yorumlayacağım.

Efendim öncelikle karakterlerden ve kitabın kurgusundan biraz bahsedeyim:
Esas kızımız Dr. Jane Darlington... Kendisi üstün zekalı bir fizik profesörü. 34 yaşına girdiği günlerde biyolojik saatinin alarm seslerini duyarak bildiğimiz kadın paniğini yaşamakta kendileri.
Ama onu diğer hemcinslerinden ayıran bazı özellikleri var. 
Öncelikle kızımız üstün zekalı bir kadın olarak toplumdan baya baya soyutlanmış bir kişilik. 14 yaşında üniversiteye başlamış, liseye gitmemiş... Hal böyle olunca da yaşıtlarıyla sağlıklı flörtleri olamamış.
Bu konuda da bir hayli umutsuz üstelik!
Neyse lafı fazla uzatmayayım... İlişkilerden beklentisi olmayan bir kadın bekar anne olmayı kafaya koymuş biri; ama baba adayından tek bir beklentisi var: Zekası standartların biraz altında bir aday istiyor ki bebeğinin zekası dengelensin ve ona benzemesin.
Tesadüf eseri gözüne Chicago Stars'ın efsanevi oyun kurucusu Cal Bonner'i kestiriyor. Futbolla alakası olmayan profesör Cal'un taşralı tavırlarına aldanarak aradığı adayın o olduğuna karar veriyor. Ama bu konuda çok fena yanıldığını anlaması uzun sürmeyecek!

Bu iki zıt karakterin nasıl tanıştıkları size sürpriz olsun. Okuyun ve görün...
Bu iki karakteri zoraki bir evliliğin içinde hayal edin :)

Emin olun okuduğunuza pişman olmayacaksınız :)

Ve bu arada kitabın çevirmeni Gizem Onat da kocaman bir övgüyü hak ediyor bence. Çevirisi son derece başarılıydı. Pegasus Yayınları bu yazarı kaçırmamakla çok doğru bir iş yapıyor bana sorarsanız.
Judith McNaught'a 'yüreğin kraliçesi' diyenler bir de bu yazarı okusunlar derim ben!

Kitap 10 üzerinden 9 u rahat hak ediyor :)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI