Numaran Bende Var- Sophie Kinsella


Çıktığı günden beri içimi yiyen merakı giderdim sonunda! Peki değdi mi dersiniz? Doğrusunu söylemek gerekirse çok değil...

Aslında kitabı beğendim, yazarın dili her zamanki gibi eğlenceliydi; ama demek ki beklentim fazlaymış.
Şahsen Pasaklı Tanrıça'yı ve Sır Tutabilir Misin'i daha çok beğenmiştim. Bu en son kitabı olduğundan beklentim artmıştı :( Ama yazarın çizgisi artış göstermemiş, durum stabil :)

Kinsella'nın bu seferki sakar kızı Poopy... Kendisi düğününe 10 gün kala bir sürü olayın içerisinde buluveriyor kendini.
Şöyle ki:
Her şey kızımızın arkadaşlarıyla çay toplantısında buluşmasında başlıyor. Nişanlısının evlenme teklif ederken parmağına taktığı aile yadigarı, antika, zümrüt yüzük elden ele gezerken; yangın alarmının çalmasıyla birlikte çıkan kargaşada kayboluveriyor. Poopy ne kadar ararsa arasın yüzükten eser yok maalesef. Tam da bunların üzerine bir de cep telefonunu çaldırıyor. Tam ne yapacağını düşünüp dururken çöpten bir cep telefonu buluveriyor. Ve herkese irtibat numarası olarak bu telefon numarasını veriyor.

İş bu ya, telefon Sam Roxton'un müdürlerinden biri olduğu danışmanlık şirketinin iş hattı çıkıyor ve kızımız tüm bu karmaşada bir de elindeki telefona gelen e-mailleri Sam'e iletmekle meşgul oluyor. Tabi bu arada üzerine vazife olmayarak gelen mailleri bir güzel okuyup bir de cevaplıyor!

Netice de bu tarz kitaplarda pek sık rastlandığı üzere kızımızın evlilikle ilgili endişeleriyle yüzleşmesi, yeni tanıştığı adama aşık olması gibi klişeler ardı sıra geliyor. 
Klişeleri her yerde okumak mümkün; ama yazarın bunları eğlenceli bir üslupla anlattığı da bir gerçek.
Çevirmen yine Kinsella kitaplarından tanıdığımız Bilge Turan'dı ve kabul etmek lazım, Bilge Hanım işinin hakkını veriyor.

Tipik bir Kinsella kitabıydı sonuçta bitirdiğim. 
10 üzerinden 7 puan kitabın hakkıdır :) 
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI