Rachel Gibson- Yazar Arkadaşlar Serisi || Kitap Yorumu

4 kitaplık bu seri okuyanı pişman etmeyecek cinsten...
Rachel gibson romantik komedide zaten rüştünü ispat etmiş bir yazar, ben okuduğum hiçbir kitabından pişmanlık duymadım. 

SERİNİN İLK KİTABI GİZEMLİ OYUN

Lucy esrarengiz romanlar yazan oldukça alımlı ve de güzel esas kızımız... Quinn ise yakışıklı ve gözü pek polis memurumuz ve tabi ki esas oğlan... Bu ikili nasıl mı bir araya geldi; internetten!
Lucy yeni kitabı için araştırma yapmakla meşguldür, kitabının kahramanı internet üzerinden tanıştığı erkekleri öldüren bir kadın seri katil... Ve kızımız da kahramanın ruh haline bürünebilmek için internetten tanıştığı erkeklerle küçük randevularda buluşuyor. Şansa bakın ki o sıralar tam da roman kahramanı gibi bir kadın seri katil ortalarda dolaşmakta ve Lucy bir şekilde polisin şüpheli listesinde... 
Lucy Quinn'in tesisatçı olduğunu zannederken, şüpheli listesinde olduğundan habersiz yalanlarla başlayan tutkulu garip bir ilişkinin içinde buluverir kendini.
Gerisi mi... Gerisi kitapta...
Ama benden söylemesi güzel bir kitap. 5 üzerinden 4'ü hakeder en azından :)İÇİNDE AŞK VAR

Bu seferki kahramanımız aşk romanlarının talihsiz yazarı Clare... O kadar talihsiz ki erkek arkadaşını başka bir erkekle yakalıyor, üstelik yatakta... Tam da hayatındaki bu tür acı (!) gerçeklerle yüzleştiği dönemde arkadaşı Lucy'nin düğününden sonraki sabah gözlerini tanımadığı bir otel odasında açar. Ve evet, Clare tek gecelik ilişkilerin kadını değildir... Üstüne bir de otel odasındaki yabancının aslında yabancı olmadığı gerçeğiyle başetmesi gerekecektir. Esas oğlan da tam da bu noktada devreye giriyor işte: Sebestian...

Ve kaçınılmaz son: AŞK! Elbette bunu kabullenmeleri bu kadar kolay olmayacak, okuyun da ne demek istediğimi kendiniz görün :)
Bu kitap da benden 4'ü kapar :)


SIRLAR AŞKA ENGEL Mİ?


Bu seferki yazarımız Meddie... 
Yıllar sonra geçmişiyle yüzleşmek için döndüğü kasabada planlamadığı şekilde kendini aşıkken bulacaktır, tıpkı Mick gibi...
Ama tabi aşmaları gereken kocaman bir sır vardır aralarında!
Tahmin edileceği üzere kitabın sonunda bu soruya yanıt 'HAYIR' olacak, keşke gerçekte de herşey bu denli kolay olsa...

5 üzerinden 4 ü hakkıyla alan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim :)LANETLİ TALİH

Bu kitapta ise Adele ve Zack'in hikayesine tanıklık edeceğiz. 
Hayır tahmin ettiğiniz gibi yeni tanışacak bir çift falan değil onlar; aksine geçmişleri ve kapatılmamış hesapları olan  bir çiftle karşı karşıyayız. 

4 kitabın içinde bu kitabın yeri bende bir başka nedense, sanırım okuduğum serinin okuduğum ilk kitabı olduğu için... O yüzden ufacık bir kıyak yapıp bu kitaba 4.5 veriyorum:) 

KEYİFLİ OKUMALAR:)2 yorum :

  1. merhaba bir sorum bu dört kitapta direkt sıralamayı takip etmek şart mı eğer önce son kitap okursak diğer kitaplar için bir sakıncası olur mu?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sırayla gitmeseniz de olur konular birbiriyle alakalı değil. Sadece diğer kahramanların çok az bahisleri geçiyor. Düğün hazırlıkları falan yaptıklarını öğreniyorsunuz ama çok da önemli değil :) Ben de bu seriye dördüncü kitaptan başlamıştım :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI