Karanlığın Elli Tonu- E. L. James || Kitap Yorumu


Kitabın Yazarı: E. L. James
Orjinal Adı: Fifty Shades Darker
Seri Adı: Elli Ton Üçlemesi #2
Çeviren: Seviç S. Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Kitap Türü: Yetişkin Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2012
Sayfa Sayısı: 640

ARKA KAPAK

Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı...
Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak.
Ruhu yaralı genç girişimci Christian Grey'in karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar.
Ama Grey'e duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey yeni bir teklifle gelince ona karşı koyamaz. Nihayet her şey daha iyiye gidiyor gibi göründüğü sırada birden geçmişin hayaletleri ortaya çıkar. Anastasia, sorunlu, hırslı ve talepkâr Elli Ton'un sinir bozucu geçmişi hakkında, tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğrenir ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına girer.
Grey içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana da hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalır.

Ve bu kararı tek başına vermelidir...

Keşke bu kitap için de ilki kadar beğendiğimi yazabilseydim; ama malesef...

Pek çok nedeni var hangisinden başlasam acaba...

Kitabın yarısına kadar bir Leila gerilimi var ve sonra bir bakıyorsunuz o kadar gereksiz bir gerilim ki ve o kadar klişe ki... Yani bir kadın ayrıldıktan 2,5-3 sene sonra ve hayatına başka birileri dahil olmuşken neden bir erkeği saplantı haline getirsin! Gereksizdi bence...


Kitapta beğendiğim ve devam etmeme neden olan Christian'ın terkedilme korkusu ve Ana'ya olan samimi hisleriydi. Bunu kızımız cephesinden de görmek mümkün... O da karşısındaki adam için çaba harcıyor; ama bence Christian bu konuda daha çok taktiri hak ediyor. 

İlk kitapta 'ben kalpler ve çiçekler adamı değilim' diyen adamın iflah olmaz bir romantik olacağı kimin aklına gelirdi ki :) 

Çift arasındaki e-mail trafiği yine oldukça eğlendiriciydi... Kitapların en sevdiğim yanı diyebilirim.

Christian'ın çocukluğu hakkında daha fazla şey bilmek isterdim sanırım, bu konuda da hayal kırıklığına uğradım. Bu kitaptaki erotik kısımların gereksiz olduğunu düşünenlerdenim, yani bir parça normal kabul edilebilirdi de kadın sırf sayfa sayısını arttırmak için oturup fantazilerini yazmış!


Orjinal kapağı kullanmak ve çevirmeni değiştirmemek son derece isabetli kararlar olsa da bunlar bile kitabı kurtarmaya yetmez...

Bu kitap 6 puan ancak alır benden, o da sırf Christian hatrına :)


Bu arada 3. yü okuyacak mıyım, evet; ama o da sırf malum kişi için. Yoksa eminim o kitap da hayal kırıklığı dolu olacak ve yazar klişelerin dibine vuracak...
Keyifli okumalarınız olsun :)Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI